WELCOME TO KONE!

Are you interested in KONE as a corporate business or a career opportunity?

Corporate site

Would you like to find out more about the solutions available in your area, including the local contact information, on your respective KONE website?

Your suggested website is

United States

Aplankykite šalies svetainę

Grįžti į pradžią

Mūsų pasiekimai aplinkosaugos srityje

CDP PASAULINIS „A“ SĄRAŠAS

Geriausias įmanomas „Carbon Disclosure Project“ (CDP) pasaulio „A“ sąrašo įvertis – 100

ENERGINIS NAUDINGUMAS

Pirmoji bendrovė, kurios liftų įranga pagal standartą ISO 25745 priskirta aukščiausiai energinio naudingumo klasei – A.

ENERGIJOS VARTOJIMAS

Nuo 2008 iki 2015 metų išskirto anglies dvideginio rodiklį, skaičiuojamą pagal gautus užsakymus, sumažinome per 60 %.

Mūsų požiūris

Bendrovė KONE mano, kad atsakingą požiūrį į aplinką sudaro du dalykai. Pirmasis iš jų – tai naujoviškų ir aukštu ekologiniu efektyvumu pasižyminčių sprendimų siūlymas klientams, o antrasis – pačios bendrovės veiklos poveikio aplinkai mažinimas.

„KONE“ PROGRAMA „ENVIRONMENTAL EXCELLENCE“

Mūsų programa „Environmental Excellence“ palaiko užstatytų plotų transformaciją į išmanius ir ekologiškus miestus, mažai anglies dvideginio išskiriančias bendruomenes ir nulinio energijos balanso pastatus.

SPRENDIMAI DRAUGIŠKESNIEMS APLINKAI PASTATAMS

Pagrindinio dabar gaminamo KONE lifto energinis naudingumas yra iki 90 % geresnis, nei KONE liftų, gamintų dešimtajame dešimtmetyje. Be to, turime ir kitus aukšto energinio naudingumo sprendimus, todėl užtarnautai galime vadintis ekologinio veiksmingumo pradininkais.

MŪSŲ POVEIKIO APLINKAI MAŽINIMAS

Siekiame ir toliau mažinti savo veiklos poveikio aplinkai, ypač dėl jos išskiriamo anglies dvideginio, rodiklį ir energijos, medžiagų bei vandens panaudojimo veiksmingumą.

INDĖLIS Į GAMTĄ TAUSOJANČIŲ PASTATŲ PROJEKTAVIMĄ

Skaičiuodami mūsų gaminių energijos sąnaudas atveriame kelią į tausojančių aplinką pastatų statybą. Skelbiame KONE gaminių poveikio aplinkai duomenis ir prisidedame prie pasaulinių energijos valdymo standartų vystymo.

MONTAVIMAS TAUSOJANT APLINKĄ

Kai montuojame naują įrangą, su aplinka elgiamės pagarbiai. Mūsų gerai suplanuoti ir efektyvūs įrengimo procesai iki minimumo sumažina žalingą poveikį aplinkai, patiriamą dėl montavimo darbų. Turime sistemas, kurios užtikrina mažesnes cheminių medžiagų sąnaudas ir efektyvų atliekų sutvarkymą objekte.

EFEKTYVŪS PRIEŽIŪROS PROCESAI

Išmaniosios mūsų technologijos ir ekologiškų transporto priemonių parkas užtikrina minimalų išmetamų teršalų lygį bei maksimalų veiksmingumą. Kadangi naudojamos nuotolinio stebėjimo sistemos, nereikalingi technikų iškvietimai pasitaiko gerokai rečiau.

EKOLOGINIS EFEKTYVUMAS MODERNIZUOJANT

Taikome įvairius sprendimus, kuriais maksimalus rezultatas išgaunamas aplinką paveikiant minimaliai. Šių modernizavimo sprendimų spektras labai platus - nuo įprastinių šviestuvų pakeitimo į šviesos diodus (LED) iki visiškai naujų liftų, turinčių energijos atgavimo technologijas.

ANGLIES DVIDEGINIO RODIKLIO MAŽINIMAS

Ekologinius veiklos padarinius (išskiriamo anglies dvideginio rodiklį) KONE matuoja nuo 2008 m. Nuo 2008 m. iki 2015 m. savo 1 ir 2 pakopų anglies dvideginio rodiklį, tenkantį gautiems užsakymams, sumažinome per 60 % (į skaičiavimus įtraukta 1 pakopos tiesioginė energija bei vėsinimo dujos, ir 2 pakopos netiesioginė elektra bei centrinis šildymas).

DIDŽIAUSIAS – LOGISTIKOS INDĖLIS

Kalbant apie anglies dvideginio rodiklį, priskiriamą KONE veiklai apskritai, didžiausia šiltnamio efektą sukeliančių dujų dalis teko logistikos operacijoms, dėl kurių 2015 m. buvo išskirta 148 ktCO2e (2014 m. – 138). Naudojame tik tokius platinimo modelius, kuriais atsižvelgiama į ekologinį veiksmingumą. Transportavimo poveikį ypač stengiamės mažinti optimizuodami maršrutus ir pristatymą apskritai, taip pat – atidžiai analizuodami alternatyvius transportavimo būdus.

TRANSPORTO PRIEMONIŲ PARKAS

Jei vertintume 2015 m. dėl KONE veiklos išskirtas šiltnamio efektą sukeliančias dujas, 29 % jų išskyrė mūsų visame pasaulyje naudojamų transporto priemonių parkas. Jo indėlis į bendrąjį mūsų išskirtų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį yra antras pagal dydį. Nuolat ieškome naujų ir modernių būdų mažinti mūsų transporto priemonių parko išskiriamo anglies dvideginio rodiklį. Pavyzdžiui, kreipiame daug dėmesio į degalų panaudojimo veiksmingumą, renkamės elektrines transporto priemones ir stebime vairuotojų elgseną.

ENERGIJOS TAUPYMAS PADALINIUOSE

Visame pasaulyje KONE turi per 1 000 padalinių. Tai – biurų patalpos, montavimo ir aptarnavimo paslaugų centrai. Esame apibrėžę pasaulinę padalinių politiką, kurios tikslas – užtikrinti, kad padaliniai atitiktų paskirtį ir tausotų aplinką. Mūsų tikslas – sumažinti išskiriamo anglies dvideginio rodiklį, priskirtiną padaliniams. Nuolat ieškome būtų, kaip plotą panaudoti veiksmingiau, kaip optimizuoti energijos sąnaudas, daugiau elektros energijos gauti iš atsinaujinančių šaltinių, sudaryti mažiau atliekų, pagerinti perdirbimą ir ne tik.

Daugiau apie tai skaitykite mūsų tvarumo ataskaitoje (anglų k.)